Żaluzja

Fasadowa MODEL C-80

Montaż na elewacji z blachą osłonową

montaż na elewacji żaluzje fasadowe
montaż na elewacji żaluzje fasadowe

Montaż na elewacji

Sposób montażu dedykowany do istniejących budynków w których montaż w warstwie ocieplenia nie jest już możliwy lub utrudniony. Żaluzje fasadowe montowane sa za pomoca odpowiednich dystansów do muru przez warstwę ocieplenia. Dla uniknięcie prześwitów bocznych po zasłonięciu żaluzji stosuje sie często zwiększony wymiar na szerokości. Żaluzja montowana w tym systemie jest bardziej podatna na warunki atmosferyczne jak wiatr deszcz i śnieg.

Montaż we wnęce okiennej z blachą osłonową

montaż we wnęce okiennej żaluzje fasadowe
montaż we wnęce okiennej żaluzje fasadowe

Montaż we wnęce

Sposób montażu we wnęce stosuje się najczęściej w budynkach wykonczonych w których nie ma możliwości zamontowania żalizji w warstwie ocieplenia lub gdzie taki montaż jest ustrudniony. Jeżeli nie chcemy mocno ingerować w wygląd elewacji taki system montażu może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku pakiet lameli żaluzji fasadowej, a co za tym idzie blacha kryjąca system będzie częściowo zasłaniała światło okna.

Montaż w warstwie ocieplenia z blachą osłonową

montaż w warstwie ocieplenia żaluzje fasadowe
montaż w warstwie ocieplenia żaluzje fasadowe

W warstwie ocieplenia

Montaż żaluzji fasadowych w warstwie ocieplenia jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem z uwagi na estetyczne wykonanie systemu. Po złożeniu żaluzja staje się praktycznie nie widoczna ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Montaż w warstwie ocieplenia możliwy jest na etapie budowy budynku lub docieplania elewacji. Stosuje się przy nim docieplenie powierzchni pod osłoną żaluzji z materiałów izolujących o niskim współczynniku przenikalności cieplnej dla uniknięcia ewentualnych mostków termicznych.

Montaż w warstwie ocieplenia w kasecie typu BOX

żaluzje fasadowe box 1
żaluzje fasadowe box 1

Typ-BOX 1

żaluzje fasadowe box 2

Typ-BOX 2

Montaż samonośny na prowadnicach

Osłona żaluzji mocowana do prowadnic
żaluzje fasadowe montaż samonośny
uchwyt rynny żaluzje fasadowe montaż samonośny

Uchwyt żaluzji

Zestaw mocujący żaluzję samonośną w skład którego wchodzą automatyczne uchwyty rynny, oraz uchwyt podstawowy, zestaw przenosi obciążenia z pakietu na prowadnice.

stopki prowadnic żaluzje fasadowe montaż samonośny

Uchwyt prowadnicy

Uchwyt teleskopowy dedykowany do systemu samonośnego. Dostępny w trzech zakresach długości. Wspólnie z prowadnicą oraz uchwytem do żaluzji samonośnych stanowią elementy nośne żaluzji.

prowadnice żaluzje fasadowe montaż samonośny

Prowadnice

Prowadnice wykonane z aluminium ekstrudowanego pokryte wysokiej jakości lakierem odpornym na działanie warunków atmosferycznych. Ruchome elementy z tworzywa ułatwiają prace serwisowe