Żaluzje wewnętrzne

Żaluzje drewniane 50 mm

Budowa żaluzji drewnianej

Żaluzje drewniane 50 mm występują w wariancie standard oraz retro
przekrój żaluzji drewnianej

Żaluzja Standard

Klasyczna żaluzja drewniana wykonana z naturalnego drewna Abachi lub Baswood. Mechanizm żaluzji zamocowany jest w rynnie górnej aluminiowej, a sterowanie odbywa się za pomocą dwuch zestawów sznurków. Pierwszy (od lewej) służy do obrotu lamelami żaluzji w zakresie ok. 175°, drugim zestawem podnosimy pakiet żaluzji (w wersji ręcznej). Rynna górna zasłonięta jest drewnianą maskownicą wykonaną z drewna dobranego pod kolor lameli. Żaluzję drewnianą tego typu z powodzeniem można zamontować do sufitu, na lub we wnęce okiennej. Nie nadaje się ona jednak do montażu na skrzydłach okiennych z uwagi na gabaryty systemu i możliwość ograniczenia ruchu skrzydeł okiennych. Do montażu na oknach stosujemy żaluzje drewniane o szerokości lamela 25 mm.

Dostępne warianty sterowania żaluzją

Sterowanie za pomocą zestawów sznurków
blacha do żaluzji fasadowej Typ 1
blacha do żaluzji fasadowej Typ 2
blacha do żaluzji fasadowej Typ 3
blacha do żaluzji fasadowej Typ 4

Sterowanie Monocommando

Sterowanie łańcuszkiem
przekrój żaluzji drewnianej

Sterowanie Monocommando

Poza standardowym sterowaniem żaluzji drewnianej sznurkami, istnieje możliwość podnoszenia oraz obrotu lamelami żaluzji za pomocą pojedynczego łańcuszka metalowego, umożliwia to specjalny system łożysk umieszczony w rynnie górnej żaluzji. System monocommando występuje w pięciu wariantach kolorystycznych. proces sterowania żaluzjami polega na początkowym ruchu lameli (obrót wokół osi), a następnie kontynuując ruch łańcuszka w jednym kierunku cała żaluzja zaczyna się podnosić. Maksymalna szerokość w tym systemie sterowania ograniczona jest do 2400 mm oraz wysokości 3000 mm.

blacha do żaluzji fasadowej Typ 1
blacha do żaluzji fasadowej Typ 2
blacha do żaluzji fasadowej Typ 3
blacha do żaluzji fasadowej Typ 4
blacha do żaluzji fasadowej Typ 4

Sterowanie elektryczne

Żaluzje opcjonalnie wyposażone w silnik SOMFY lub ELERO
przekrój żaluzji drewnianej
przekrój żaluzji drewnianej

Sterowanie elektryczne

Coraz większą popularnością cieszy się automatyzacja sterowania żaluzjami za pomocą silników elektrycznych oraz dedykowanych systemów sterowania kablowego lub radiowego. W przypadku żaluzji drewnianych 50mm zastosowanie silnika elektrycznego jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku dużych żaluzji z uwagi na ich ciężar i potencjalne problemy z podniesieniem. Silniki elektryczne zapewniają komfort użytkowania i możliwość zsynchronizowania ustawienia kąta żaluzji bądź ich podniesienia w zależności od pory dnia i roku. W połączeniu z odpowiednimi modułami można sterować żaluzjami za pomocą przełącznika naściennego, pilota lub aplikacji w smartfonie.

Prowadzenie lameli żaluzji drewnianej

Opcjonalnie żaluzja drewniana zawieszona jest na "drabince" sznurkowej lub taśmowej
przekrój żaluzji drewnianej
przekrój żaluzji drewnianej

Typy drabinek żaluzji

Żaluzja drewniana 50 mm może być opcjonalnie wyposażona w 2 typy drabinek na których zawieszone są pojedyncze lamele. Standardowo żaluzja wyposażona jest w drabinkę sznurkową polecaną wszystkim tym ktorzy chcą aby w ich żaluzjach widoczne było jedynie drewno. Drabinki sznurkowe są na tyle cienkie, że zlewają się z kolorem drewna i z większej odległości stają się prawie nie widoczne. Kolor taśmy domyślnie dobierany jest pod kolor drewna, ale można wybrać inny dostępny z wzornika taśm dla utworzenia ciekawego kontrastu.

przekrój żaluzji drewnianej

Żaluzja typ retro

Żaluzja drewniana w typie Retro, podobnie jak w typie standard wykonana jest z naturalnego drewna Abachi lub Baswood. W odróżnieniu od jej poprzedniczki mechanizm żaluzji jest widoczny i umieszczony na specjalnej listwie prowadzącej. Sterowanie odbywa się za pomocą dwuch zestawów sznurków, jak w wersji standardowej. Typ retro doskonale nadaje się do wnętrz z antycznymi meblami gdzie dodadzą niepowtarzalnego klimatu. Żaluzję drewnianą tego typu z powodzeniem można zamontować do sufitu, na lub we wnęce okiennej. Nie nadaje się ona jednak do montażu na skrzydłach okiennych z uwagi na gabaryty systemu i możliwość ograniczenia ruchu skrzydeł okiennych. Do montażu na oknach stosujemy żaluzje drewniane o szerokości lamela 25 mm.