Żaluzja

Fasadowa MODEL F-80

Montaż na elewacji z blachą osłonową

Montaż żaluzji fasadowej na elewacji
Montaż żaluzji fasadowej F-80 na elewacji

Montaż na elewacji

Sposób montażu dedykowany do istniejących budynków w których montaż w warstwie ocieplenia nie jest już możliwy lub utrudniony. Żaluzje fasadowe montowane sa za pomoca odpowiednich dystansów do muru przez warstwę ocieplenia. Dla uniknięcie prześwitów bocznych po zasłonięciu żaluzji stosuje sie często zwiększony wymiar na szerokości. Żaluzja montowana w tym systemie jest bardziej podatna na warunki atmosferyczne jak wiatr deszcz i śnieg.

Montaż we wnęce okiennej z blachą osłonową

Montaż żaluzji fasadowej F-80 we wnęce okiennej
Montaż żaluzji fasadowej F-80 we wnęce okiennej

Montaż we wnęce

Sposób montażu we wnęce stosuje się najczęściej w budynkach wykonczonych w których nie ma możliwości zamontowania żalizji w warstwie ocieplenia lub gdzie taki montaż jest ustrudniony. Jeżeli nie chcemy mocno ingerować w wygląd elewacji taki system montażu może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku pakiet lameli żaluzji fasadowej, a co za tym idzie blacha kryjąca system będzie częściowo zasłaniała światło okna.

Montaż w warstwie ocieplenia z blachą osłonową

Montaż żaluzji fasadowej F-80 w warstwie ocieplenia
Montaż żaluzji fasadowej F-80 w warstwie ocieplenia

W warstwie ocieplenia

Montaż żaluzji fasadowych w warstwie ocieplenia jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem z uwagi na estetyczne wykonanie systemu. Po złożeniu żaluzja staje się praktycznie nie widoczna ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Montaż w warstwie ocieplenia możliwy jest na etapie budowy budynku lub docieplania elewacji. Stosuje się przy nim docieplenie powierzchni pod osłoną żaluzji z materiałów izolujących o niskim współczynniku przenikalności cieplnej dla uniknięcia ewentualnych mostków termicznych.

Montaż w warstwie ocieplenia w kasecie typu BOX

Montaż żaluzji fasadowej F-80 w kasecie podtynkowej
Montaż żaluzji fasadowej F-80 w kasecie podtynkowej

Typ-BOX 1

Kaseta żaluzji fasadowej do montażu podtynkowego wykonana z aluminium ekstrudowanego. Konstrukcja umożliwia wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej. Pokrywa rewizyjna żaluzji umożliwia wygodny dostęp do systemu podczas montażu.

Typ-BOX 1

Montaż żaluzji fasadowej F-80 w kasecie podtynkowej

Typ-BOX 2

Kaseta żaluzji fasadowej do montażu podtynkowego wykonana z aluminium ekstrudowanego. Konstrukcja umożliwia wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej. Dodatkowe docieplenie nadproża. Pokrywa rewizyjna żaluzji umożliwia wygodny dostęp do systemu podczas montażu.

Typ-BOX 2

Montaż samonośny na prowadnicach

Osłona żaluzji mocowana do prowadnic
Montaż żaluzji fasadowej F-80 na prowadnicach samonośnych
uchwyt rynny do montażu żalizji fasadowej na prowadnicach samonośnych

Uchwyt żaluzji

Zestaw mocujący żaluzję samonośną w skład którego wchodzą automatyczne uchwyty rynny, oraz uchwyt podstawowy, zestaw przenosi obciążenia z pakietu na prowadnice.

Stopka do montażu samonośnego

Uchwyt prowadnicy

Uchwyt teleskopowy dedykowany do systemu samonośnego. Dostępny w trzech zakresach długości. Wspólnie z prowadnicą oraz uchwytem do żaluzji samonośnych stanowią elementy nośne żaluzji.

Prowadnica samonośna

Prowadnice

Prowadnice wykonane z aluminium ekstrudowanego pokryte wysokiej jakości lakierem odpornym na działanie warunków atmosferycznych. Ruchome elementy z tworzywa ułatwiają prace serwisowe